آبیاری بارانی و موضعی و جی آی اس در کشاورزی

در اینجا با انواع سیستمهای آبیاری در کشاورزی آشنا می شوید که شامل انتخاب سیستم، طراحی، اجرا، بهره برداری، نگهداری و... است

آبیاری بارانی و موضعی و جی آی اس در کشاورزی

در اینجا با انواع سیستمهای آبیاری در کشاورزی آشنا می شوید که شامل انتخاب سیستم، طراحی، اجرا، بهره برداری، نگهداری و... است

آبیاری بارانی و موضعی و جی آی اس در کشاورزی

♥ *** راه در جهان یکیست و آن راه راستی است ***♥
شما دوستان عزیز آزادانه و حتی بدون ذکر منبع می توانید از همه مطالب این وبلاگ استفاده کنید.

معمولا سه نوع پمپ اصلی از شرکت پمپیران بیشترین کاربرد  را در ایجاد فشار در سیستم های آبیاری بارانی و قطره ای دارند:

 

1- پمپ سانتریفوژ ساده Centrifugal Pumps

2- پمپ های WKL فشار قوی یک یا چند طبقه

3- پمپهای شناور

4- بوستر پمپ Booster Pumps

 

 

1- پمپ سانتریفوژ ساده Centrifugal Pumps

پمپ گریز از مرکز افقی، محفظه حلزونی، یک طبقه، پروانه یکسر آویز، موتور جدا، تک مکشه مرکزی و از نظر ابعادی و عملکرد مطابق Din24255   می باشد. پروانه ی پمپ بالانس دینامیکی گردیده و محور آن به وسیله آب بند مکانیکی و یا نوار گرافیتی آب بندی می شود.
محور پمپ توسط بوش فولاد کروم نیکل قابل تعویض محافظت می گردد.

نیروهای شعاعی و محوری وارد بر محور پمپ توسط دو عدد بلبرینگ گریس کاری شده که در یک طرف پروانه واقع شده‌اند، تحمل می شود. در صورت درخواست مشتری، روانکاری با روغن هم امکانپذیر می باشد.

این پمپ ها طوری طراحی شده‌اند که روتور و پایه ی یاتاقان آن، به راحتی از طرف الکتروموتور بدون جدا کردن محفظه از سیستم لوله کشی ،قابل باز شدن می باشد.

 

موارد کاربرد پمپ گریز از مرکز (اتا)

انتقال آب برای مصارف کشاورزی
انتقال آب برای مصارف شهری و صنعتی
انتقال آب گرم تأسیسات گرمایش و سرمایش

 

مشخصات کلی پمپ های گریز از مرکز

قطر خروجی: 32 تا 300 میلیمتر
ظرفیت آبدهی: 5 تا 1800 متر مکعب در ساعت
ارتفاع: 5 تا 90 متر
درجه حرارت سیال با آب بندی: با نوار گرافیت از 50- تا110 درجه سانتیگراد و با آببند مکانیکی از 50- تا 140 درجه سانتیگراد
فشار تست: 16 بار

 

مپ فشار قوی WKL

پمپ فشار قوی WKL
 

 
2- پمپ های WKL فشار قوی یک یا چند طبقه

پمپ افقی گریز از مرکز فشارقوی با پروانه‌های بین یاتاقانی، موتور جدا، چند طبقه با محفظه ‌های شعاعی (برش قائم) می باشد. هر طبقه توسط اورینگ یا واشر کاغذی آب‌ بندی می شود.
طبقات بوسیله پیچ بست طبقات به همدیگر بسته می شوند. پایه‌های نگهدارنده ی پمپ به صورت یکپارچه با محفظه مکش و رانش، ریخته‌ گری شده‌اند. نیروهای شعاعی و محوری وارد بر محور پمپ توسط دو عدد بلبرینگ گریس کاری شده که در دو طرف پروانه‌ها واقع شده‌اند، تحمل می شود.

 

موارد کاربرد پمپ فشار قوی

تهیه آب شهرها
پمپاژ آبهای مصارف صنعتی
کارهای مربوط به آبرسانی
به عنوان بوستر پمپ
مصارف آبیاری بارانی
به عنوان پمپ تغذیه دیگ بخار
پمپاژ آب کندانس شده
پمپاژ آب گرم و سرد تأسیسات صنعتی و مصارف آتشنشانی

 

مشخصات کلی پمپ های فشار قوی

قطر خروجی: 32 تا 200 میلیمتر
ظرفیت آبدهی: 2 تا 950 متر مکعب در ساعت
ارتفاع: تا 310 متر
درجه حرارت سیالات: با نوار گرافیت از 10- تا 110 درجه سانتیگراد
در آب بندی: با آب بند مکانیکی از 0/1 تا 140 درجه سانتیگراد
فشار تست: تا 40بار

 

3- پمپهای شناور

پمپ شناور یک یا چند طبقه، تک مکشه، محفظه با برش شعاعی، مخصوص نصب عمودی. در مواردی بسته به تعداد طبقات و اندازه موتور می‌تواند به صورت افقی یا مایل نیز نصب شود.
پروانه‌ها بصورت جریان شعاعی یا مختلط بوده و قابل تراش می باشند. محفظه طبقات پمپ های   جریان شعاعی توسط بست طبقات و محفظه طبقات پمپ های جریان مختلط توسط پیچهای دوسر به همدیگر متصل می شوند. محفظه مکش بین موتور و پمپ توسط صافی مکش، پمپ را در مقابل ذرات درون آب محافظت می کند.
پمپ ها معمولاً دارای سوپاپ یک طرفه می باشد.

 

موارد کاربرد پمپ شناور

انتقال آب تمیز یا حاوی کمی املاح در مصارف آبیاری
سیستمهای آبیاری بارانی
ایستگاههای تقویت فشار
تأمین آب اضطراری
زهکشی آبهای تحت الارضی
تأسیسات تصفیه آب
مصارف شستشوی صنعتی و سیستمهای آتش نشانی
بعلاوه این پمپ ها در معادن و آبنماها و غیره بکار می رود
میزان مجاز شن در آب مورد پمپاژ 25 گرم در متر مکعب می باشد

 

مشخصات کلی پمپ شناور

قطر نامی سوپاپ : 2/1، 1 تا8 اینچ
ظرفیت آبدهی: 5 تا 650 متر مکعب در ساعت
ارتفاع: تا 300 متر
دمای آب مورد پمپاژ: تا 30 درجه سانتیگراد

 

 

4- بوستر پمپ Booster Pumps  و انواع آن

بوستر پمپ دستگاه یکپارچه ای است، متشکل از یک یا چند الکترو پمپ که بطور موازی به یکدیگر ملحق شده اند تا در مجموع مقادیر متفاوت آب مصرفی را در فشار معین تأمین نمایند. بوستر پمپ ها علاوه بر استفاده در شبکه های آب شهری و آب مصرفی ساختمانها، برای تأمین فشار آب مورد نیاز آتش نشانی، آبیاری فضای سبز در شهرها، شهرکها، مجتمع های مسکونی، فرودگاهها، بیمارستانها و مراکز صنعتی کاربرد دارد .بوستر پمپ ها بر اساس دو مؤلفه حداکثر مصرف ساعتی و حداقل فشار شبکه مصرف طراحی می شوند.

بوستر پمپ

یکی از مشکلاتی که در سیستم های آب شهری و آب مصرفی ساختمانها وجود دارد، تنظیم فشار آب پمپ شده به لوله ها می باشد. با توجه به اینکه میزان مصرف آب دائماً در حال تغییر است و هیچگونه الگوی خاصی برای مصرف وجود ندارد، لذا در سیستمهای پمپاژ ثابت که در آن یک یا چند الکترو پمپ بطور دائم مقدار مشخصی آب را در لوله ها پمپاژ می نمایند، با افزایش و کاهش مصرف آب میزان فشار آن در لوله ها دائماً در حال تغییر می باشد و این تغییرات بطور یکه افزایش ناگهانی فشار آب مشکلاتی را در سیستمهای آبرسانی بوجود می آورد.

ناشی از روشن شدن آنی یک یا چند الکترو پمپ ممکن است موجب آسیب دیدن شیرآلات و لوله های آب شود و کاهش ناگهانی فشار نیز بدلیل خاموش شدن یک یا چند الکترو پمپ موجب قطع شدن آب در بعضی از نقاط شهر یا ساختمان ها گردد .برای تأمین فشار کنترل شده آب در یک سیستم پمپاژ از بوستر پمپ استفاده میشود .

مصرف آب هریک از وسائل بهداشتی بسته به نوع کاربری ساختمان متفاوت است. که شاخه بوستر پمپ ساز کمپانی NOWAXمنحنی مصرف آب بهداشتی بوستر پمپ ژاپن است که برخلاف جداول و منحنیهای مصرف آب آمریکایی که EBARAمعظم بسیار بالاتر از منحنی مصرف آب در ایران است، با الگوی مصرف آب در ایران تطابق دارد. اجزاء اصلی یک بوستر پمپ عبارتنداز: مجموعه الکترو پمپ ها، شاسی اصلی، کلکتور مکش، کلکتور رانش، تابلوی کنترل و فرمان و تجهیزات کنترل فشار مغز متفکر بوستر پمپ ها، تابلوی کنترل و فرمان و تجهیزات کنترل فشار آن است. بوستر پمپ ها از نقطه نظر کنترل فشار آب به دو دسته بوستر پمپ ها ی دور ثابت و بوستر پمپ های دور متغیر طبقه بندی میشوند. بوستر پمپ های دور ثابت در انواع تک پمپه و دو یا چند پمپه با جاکی پمپ و یا بدون جاکی پمپ ساخته میشوند.
بوستر پمپ های دور ثابت

ولتاژ برق مصرفی بوستر پمپ های دور ثابت 220 ولت تکفاز،380 ولت سه فاز و یا ترکیبی از این دو است. در بوستر پمپ های دور ثابت پیشرفته که روشن و خاموش شدن الکترو پمپ ها بصورت نوبتی صورت می گیرد، برای کنترل فشار فقط از دو پرشر سوئیچ استفاده میشود . یکی از دو پرشر سوئیچ در حداکثر فشار آب و پرشر سوئیچ دوم در حداقل فشار تنظیم میشود. با بسته شدن مدار هر یک از پرشر سوئیچ های مذکور خبر رسیدن فشار آب به حداقل یا حداکثر به تابلوی کنترل و فرمان بوستر پمپ میرسد تا متناسب با آن فرمان لازم برای روشن شدن پمپ بعدی یا خاموش شدن نوبتی یکی از الکترو پمپ های روشن بوستر پمپ صادر گردد.

در بوستر پمپ های دور ثابت از یک یا چند منبع دیا فراگمی با ظرفیت مناسب استفاده میشود .مناسبترین ظرفیت مفید منبع دیافراگمی برای 15 بار روشن و خاموش شدن هر یک از الکترو پمپ های بوستر پمپ، از حاصل تقسیم ظرفیت یک پمپ بر حسب لیتر در دقیقه به تعداد پمپ های بوستر پمپ بدست می آید .راندمان منبع دیافراگمی معمولا%33 است لذا حجم اسمی منبع دیافراگمی3 برابر حجم واقعی آن خواهد بود .

در خلال زمان روشن بودن یک یا چند الکترو پمپ، علاوه بر تأمین آب مصرفی، مازاد آن در دیافراگم منبع دیافراگمی ذخیره شده وموجب بالا رفتن تدریجی فشار سیستم و رسیدن آن به فشار پرشر سوئیچ حداکثر می گردد تا با بسته شدن مدار آن، فرمان خاموش شدن تنهاا لکترو پمپ روشن و یا یکی از الکترو پمپ های روشن بوستر پمپاز طریق مدار فرمان صادر گردد . از این پس آب مصرفی از منبع دیافراگمی به شبکه مصرف تزریق می شود . با مصرف تدریجی آب از منبعدیافراگمی، فشار سیستم پائین ت ابه فشار پرشر سوئیچ حداقل برسد و با بسته شدن مدار آن فرمان روشن شد نمی آید الکترو پمپ بعدی بواسطه مدار کنترل و فرمان بوستر پمپ صادر می گردد. روشن و خاموش شدن الکترو پمپ های بوستر پمپ دور ثابت به همین منوال ادامه می یابد تا آب مورد نیاز شبکه مصرف تأمین گردد.
بوستر پمپ های دور متغیر

از دیر باز تأمین فشار کاملاً ثابت آب با تغییرات مقدار مصرف آن یکی از آرزو های طراحان و تولید کنندگان بوستر پمپ بوده است. برای رسیدن به این هدف اولین گام ساخت دستگاهی است که بتواند دور الکتروموتورهای معمول را که با برق شهر(A.C.) کار می کنند، تغییردهد.
در چند دهه اخیر همسو با پیشرفت صنایع مختلف در جهان، صنعت برق و الکترونیک نیز از جایگاه والایی برخوردار گشته و به پیشرفت های چشمگیری نائل آمده است. گوشه ای از موفقیتهای این صنعت ساخت اینورتر است. اینورتر دستگاهی است که بوسیله آن میتوان فرکانس برق شهر را تغییر داد .در صورتیکه این برق به عنوان قدرت محرک الکتروموتورها مورد استفاده قرار گیرد، می توان دور آنها را متناسب با فرکانس برق خروجی از اینورتر تغییر داد. یکی از رایج ترین موارد استفاده اینورترها که برای اغلب مهندسین تأسیسات شناخته استشده است، استفاده از اینورتر در ساخت آسانسورهای دور متغیر. (VVVF) در صورتی که از این خاصیت اینورتر برای کنترل دور الکترو پمپ های بوستر پمپ ها استفاده شود میتوان بوستر پمپ های دور متغیر تولید نمود.

از چند دهه اخیر استفاده از بوستر پمپ های دور متغیر در ممالک پیشرفته صنعتی رایج بوده است .در این بوستر پمپ ها از الکترو پمپ هایی استفاده می شود که هر یک از آنها به اینورتر مجهز است. در کشور ایران به لحاظ قیمت بسیار بالای بوستر پمپ های دور متغیر مذکور در مقایسه با قیمت بوستر پمپ های دور ثابت معمول، استفاده از بوستر پمپ های پیشرفته دور متغیر علیرغم مزایای غیر قابل انکار آن با استقبال مواجه نگردید و تبلیغات منفی معدود سازندگان ایرانی بوستر پمپ نیز که دانش ساخت آنرا نداشتند، سهم عمده ای در عدم استقبال خریداران از این محصول بی نظیر داشت.

در چند سال اخیر برای اولین بار در ایران طراحی و تولید بوستر پمپ های دور متغیر با استفاده از الکترو پمپ های معمول موجود در بازار با قیمت قابل رقابت با بوستر پمپ های دور ثابت آغاز گردیده است. کلیه تجهیزات این بوستر پمپ ها مشابه بوستر پمپ های دور ثابت است، بجز تابلوی کنترل و فرمان و سنسور فشار آن. تشابه قسمتهای مکانیکی موجب میگردد تا به سهولت بتوان با استفاده از تابلوی کنترل و فرمان دور متغیر و سنسور فشار مربوطه، بوستر پمپ های دور ثابت موجود را به بوستر پمپ های دور متغیر تبدیل نمود. به عبارتی بجز قسمتهای مکانیکی و شیرآلات، سایر تجهیزات و اجزا تشکیل دهنده بوستر پمپ های دور متغیر را تابلوی کنترل و فرمان دور متغیر و پرشر ترانسمیتر تشکیل میدهد.

بخش اصلی تابلوی کنترل و فرمان تابلوی برق را برد کنترل میکرو پروسسوری هوشمند آن تشکیل می دهد. این برد کنترل بر اساس برنامه خاص تعریف شده کار بوستر پمپ را کنترل می نماید. در تابلوی برق بوستر پمپ برای کار دستی هریک از الکترو پمپ ها بمنظور راه اندازی بوستر پمپ و استفاده موقت دستی از الکترو پمپ های بوستر پمپ به هنگام خرابی احتمالی سیستم اتوماتیک، هم چنین راه اندازی اتوماتیک بوستر پمپ، کلیدهای لازم پیشبینی شده است.

در بوستر پمپ های دور متغیر بر خلاف بوستر پمپ های دور ثابت که الکترو پمپ های آن بصورت آنی روشن و خاموش می شوند، روشن و خاموش شدن الکترو پمپ ها کاملا نرم و تغییرات دور آنها بتدریج و با تغییرات مصرف آب صورت می گیرد. تغییر تدریجی دور الکترو پمپ ها موجب میگردد تا بوستر پمپ های دور متغیر با مزایای زیر از بوستر پمپ های دور ثابت متمایز گردد.

1- ثابت بودن کامل فشار سیستم که شاخص اصلی بوستر پمپ های دور متغیر است.

2- بوستر پمپ های دور متغیر بنا به دلایل زیر به منبع دیافراگمی نیاز ندارند.

1-2- حذف ضربه قوچ در شبکه مصرف به دلیل روشن و خاموش نشدن آنی الکتر و پمپ ها.

2-2- معادل بودن مقدار آب پمپاژ شده بوسیله بوستر پمپ ها با میزان آب مصرفی.

3-2- ثابت بودن کامل فشار سیستم و عدم نیاز به ذخیره سازی آب در حد فاصل دو فشار در مقایسه با بوستر پمپ های دور ثابت.

3- کاهش فضای اشغال موتور خانه با حذف منبع دیا فراگمی.

4- کاهش استهلاک کوپلینگها و قطعات متحرک الکترو پمپ ها.

5- افزایش عمر مفید بوستر پمپ و اجزا تشکیل دهنده آن

6- کاهش هزینه های سرویس و نگهداری.

7- کاهش هزینه های مستمر برق مصرفی تا 30 % بدلیل متناسب بودن شدت جریان برق مصرفی با دور الکترو موتور و حذف شدن جریان راه اندازی در مقایسه با بوستر پمپ های دور ثابت به هنگام روشن شدن آنی الکترو پمپ ها.

برده ای کنترل پیشرفته دارای قابلیت برنامه ریزی هستند تا بتوان شرایط کاری بوستر پمپ را متناسب با الگوی مصرف آب برنامه ریزی و تنظیم نمود. از مهمترین برنامه های برد کنترل میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

1- تعویض نوبتی پمپ ها (CHANGE OVER) که موجب میگردد تا کلیه الکترو پمپ ها به یک اندازه کار کنند و استهلاک سیستم کاهش یابد.

2- حداقل فاصله زمانی روشن شدن متوالی الکترو پمپ ها از یکدیگر که از روشن شدن همزمان الکترو پمپ ها به هنگام نیاز جلوگیری مینماید.

3- حداقل فاصله زمانی خاموش شدن متوالی الکترو پمپ ها از یکدیگر موجب میگردد تا در زمان افزایش فشار، همه الکترو پمپ ها با یکدیگر خاموش نگردند.

4- تعویض نوبتی پمپ ها در حالت کار یک الکترو پمپ از بوستر پمپ باعث می شود تا در مصارف کم آب، برای ساعت ها یک الکترو پمپ بطور مداوم کار نکند و بترتیب با سایر الکترو پمپ ها تعویض شود.

5- در بوستر پمپ های دور متغیر که تابلوی آن فقط مجهز به یک اینورتر برای کار نوبتی الکترو پمپ ها است، برد کنترل و فرمان باید طبق برنامه قادر به تعویض مدار برق شهر و مدار برق اینورتر به هر یک از الکترو پمپ ها براساس تعویض کار نوبتی الکترو پمپ ها باشد.

در مدار قدرت این گونه بوستر پمپ ها برای هر الکترو پمپ دو مدار قدرت پیشبینی شده است .(مدار قدرت با برق شهر و مدار قدرت با برق خروجی ازاینورتر)جهت جلو گیری از بسته شدن همزمان دو مدار قدرت مذکور به یک الکترو پمپ میتوان علاوه بر پیش بینی های لازم در برد کنترل و فرمان، جهت امنیت بیشتر از دستگاه های مکانیکی از قبیل قفل کن، بین دو کنتاکتور دو مدار قدرت هر الکترو پمپ استفاده نمود.

در بوستر پمپ های دور متغیر بجای پرشر سوئیچ های مورد استفاده در بوستر پمپ های دور ثابت از یک دستگاه پرشر ترانسمیتر استفاده میشود. پرشر ترانسمیتر وسیله ای است که در هر لحظه فشار بوستر پمپ را حس نموده و مقدار آن را بصورت شدت جریان از 4 تا20 میلی آمپر به برد کنترل میکرو پروسسوری منتقل می نماید. ترانسمیتر ها با دامنه فشارهای مختلف ساخته می شوند . برای حساسیت بیشتر سیستم نسبت به تغییرات فشار بهترین ترانسمیتر باید دامنه فشار مورد نیاز بوستر پمپ را داشته باشد.

در بخش کنترل و فرمان تابلوی برق بوستر پمپ معمولاً از یکعدد پتانسیومتر استفاده می شود که بر اساس مقدار فشار مورد نیاز بوستر پمپ تنظیم میگردد . در صورتی که فشار سیستم کمتر از فشار پنانسیومتر باشد شدت جریان انتقالی از پرشر ترانسمیتر به برد کنترل کمتر از شدت جریان متناظر با فشار مورد نیاز خواهد بود که موجب افزایش فرکانس اینورتر می گردد.

افزایش فرکانس برق خروجی از اینورتر موجب افزایش دور الکترو پمپ تا حدی میگردد که فشار سیستم را به فشار تنظیم شده برساند و در صورت یکه فشار سیستم بالاتر از فشار پنانسیومتر باشد عکس این عمل اتفاق می افتد تا همیشه فشار سیستم ثابت بماند. تغییرات فشار مذکور نامحسوس و در حد دهم متر فشار ستون آب است لذا فشار سیستم دائماً ثابت است. شروع راه اندازی بوستر پمپ با چرخش نرم الکترو پمپ شماره 1و افزایش تدریجی دور آن برای تأمین مصرف آب لحظه ای شبکه مصرف صورت میگیرد .با افزایش تدریجی مصرف آب دور الکترو پمپ مذکور به همان نسبت همزمان با افزایش فرکانس برق خروجی از اینورتر افزایش می یابد تا بدان جا که فرکانس برق خروجی از اینورتر به فرکانس برق شهر برسد . در این زمان دور الکترو موتور و آبدهی آن در فشار مورد نظر به حداکثر رسیده است . از این لحظه الکترو موتور مذکور با همان دور با برق شهر کار خواهد نمود و اینورتر در مدار الکترو پمپ شماره 2 قرار می گیرد و فرکانس آن به نرمی از صفر به حدی افزایش می یابد که اضافه مصرف آب را نسبت به حداکثر آبدهی یک پمپ تأمین نماید. با افزایش مصرف آب روشن شدن الکترو پمپ های بوستر پمپ به همین ترتیب تا آخرین پمپ ادامه می یابد.

در صورت کاهش مصرف آب، فرکانس برق خروجی از اینورتر و دور الکترو پمپی که در مدار آن قرار دارد به تدریج کاهش می یابد تا فرکانس اینورتر و دور الکترو پمپ به صفر برسد . در این لحظه الکتر و پمپی که ابتدا در مدار اینورتر قراگرفته بود مجدداً از مدار برق شهر جدا و در مدار برق اینورتر قرار میگیرد تا دور آن » برای مصرف لحظه ای توسط اینورتر تنظیم شود . به مرور با کاهش مصرف آب این الکترو پمپ نیز متوقف و از مدار خارج میشود و الکترو پمپ بعدی با برنامه  CHANGE OVER مشابه این پمپ در مدار اینورتر قرار میگیرد.

در صورتی که کاهش مصرف به همین منوال ادامه یابد و مصرف آب به صفر برسد، کلیه الکترو پمپ ها متوقف خواهند شد. در بوستر پمپهای پیشرفته اعم از دور ثابت و یا دور متغیر به لحاظ هوشمند بودن برد کنترل آن از سیستم خبر دهنده نیز استفاده میشود. سیستم خبر دهنده با نشان دادن کدهای خاص عددی یا حروفی و یا هر دو قادر است وجود عیب را در هر یک از تجهیزات تابلویی، سنسور فشار، وحتی شبکه مصرف نشان دهد و همزمان با آن با تحریک یک آژیر یا چراغ چشمکزن در محل مناسب از قبیل اطاق نگهبانی یا اطاق تأسیسات وجود عیب را خبر دهد.

وجود سیستم عیب یاب و خبر دهنده، شخص تعمیر کار را بدون فوت و قت به محل عیب هدایت مینماید و از بهم ریختن تابلوی برق برای عیب یابی جلوگیری میکند. وجود سیستم عیب یاب موجب میگردد تا برای تعمیر و نگهداری بوستر پمپ بتوان از افراد با تخصص پائین تر استفاده نمود. برای رفع عیب تابلویی کافی است که با خاموش کردن کلید برق مدار معیوب جریان برق آن را قطع و تعمیرات لازم را انجام داد و درصورتیکه خرابی مربوط به الکترو پمپ باشد، با اقدامی مشابه پس از قطع جریان برق نسبت به تعمیر آن اقدام نمود بدون اینکه اختلالی در کار نرمال بوستر پمپ در حال تعمیر پیش بیاید . به عبارتی بوستر پمپ بر اساس برنامه بدون در نظر گرفتن بخش معیوب به کار خود ادامه می دهد.

 

برگرفته از سایت موسسه صنعتی و کشاورزی آبیاران

پمپ

نظرات (۲)

سلام
 • ابولفضل موسوی
 • باسلام.این محصول یک کنترلر بوسترپمپ می باشداین دستگاه توانایی کنترل 4 پمپ ثابت رادارد 3تااز این 4 پمپ را می توان به صورت متغییر تعریف کرد. این محصول دارای کنترل فاز و فلوتر داخلی می باشد.به این دستگاه همه نوع سنسور بازار را می توان وصل نمود.برای تغذیه سنسورها و برگشت پمپ و پرشرسویچ ها یک پاور 24 ولت 100 میلی آمپر در داخل دستگاه تعبیه شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر به ادرس زیر مراجعه فرمایید.
  www.a-tech.ir
  02177816964
  09109162031
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  تجدید کد امنیتی