آبیاری بارانی و موضعی و جی آی اس در کشاورزی

در اینجا با انواع سیستمهای آبیاری در کشاورزی آشنا می شوید که شامل انتخاب سیستم، طراحی، اجرا، بهره برداری، نگهداری و... است

آبیاری بارانی و موضعی و جی آی اس در کشاورزی

در اینجا با انواع سیستمهای آبیاری در کشاورزی آشنا می شوید که شامل انتخاب سیستم، طراحی، اجرا، بهره برداری، نگهداری و... است

آبیاری بارانی و موضعی و جی آی اس در کشاورزی

♥ *** راه در جهان یکیست و آن راه راستی است ***♥
شما دوستان عزیز آزادانه و حتی بدون ذکر منبع می توانید از همه مطالب این وبلاگ استفاده کنید.

 

کتاب اطلس رنگی گیاهان زینتی ایران تألیف محمد حسن طهرانی از انتشارات محمدی بوده که گزیده ای کوتاه از این کتاب جهت معرفی و آشنایی بیشتر با این اطلس را ملاحظه می فرمایید:

 


با توجه به لزوم بهره گیری و گسترش روزافزون احداث فضای سبز در محیط های شهری و ساماندهی فضاهای سبز برون شهری، امروزه توجه ویژه ای به مسائل و مشکلات در این باب می گردد. از میان مشکلات موجود در این صنعت حیاتی در حیات شهری می توان به عدم شناخت و آشنایی با گیاهان زینتی ای اشاره کرد که در فضای سبز کاربرد فراوان دارند. به طور معمول افراد غیر متخصص با توجه به سلایق شخصی تعدادی گیاه را برای محوطه فضای سبز انتخاب نموده و شروع به کاشت آن در حیاط منازل مسکونی و یا باغ ویلاهای خود می نمایند، که معمولاً بعد از گذشت زمان گیاهان خشک شده و یا با توجه به عدم انتخاب صحیح و شناخت نیازهای گیاهان، آنها دارای رشد مناسب و زیبایی مورد نظر نخواهند بود، در صورتی که با کمی دقت و آشنایی با علم و متد طراحی گیاهان می توان گیاهان مناسب را برای محیط های مورد نظر انتخاب نموده و با کاشت آنها در سالهای آتی از وجود فضای سبز اصولی و دارای مهندسی طراحی ای بهره برد که محیطی دارای چشم انداز زیبا و دلنشین را رقم می زند.
آشنایی و شناخت گیاهان زینتی و کاربرد مناسب آنها برای مهندسان کشاورزی به خصوص گرایش فضای سبز، باغبانی و دیگر گرایش های کشاورزی که علاقه مند به ورود به این عرصه هستند یکی از مهمترین عوامل جهت اجرای صحیح فضای سبز می باشد. کارشناسانی که در ارتباط با طراحی فضای سبز مشغول به فعالیت هستند، در برخی از طراحی ها دچار تردید برای انتخاب  مناسب گیاهان زینتی جهت چیدمان صحیح گیاهی در فضاهای سبز شهری، پارک ها، ویلاها و ... می شوند.
انتخاب گیاهانی که با شرایط اقلیمی محل پروژه مطابقت داشته باشد. خود از شاخص های این امر می باشد. برخی از دست اندرکان طراحی فضای سبز بدون در نظر گرفتن امکانات دستیابی به گیاهان قرار گرفته در طرح شروع به ارائه طرح چیدمان گیاهی می نمایند که خوش آیند و اصولی نیست. در این کتاب سعی بر آن شده است که بیش از ۲۷۰ گونه از گیاهان زینتی فضای سبز را به صورت بسیار ساده و کاملاً علمی با توجه به کلیه نیازهای کاربردی و شرایط مطلوب برای افراد متخصص و عموم معرفی شود. گیاهانی که به صورت متداول مورد استفاده قرار گرفته و به راحتی در بازار فروش گل و گیاه یافت می شوند.
استفاده از عکس های مناسب و واضح از هر گیاه آشنا شدن و شناسایی گیاهان بسیار راحت تر نموده است.
معرفی گیاهان با نام فارسی و نام های متداول به همراه نام علمی و نام خانواده از مزایا این اطلس می باشد. با توجه به اینکه مؤلف خود نیز از طراحان و مجریان پروژه های فضای سبز می باشد، به خوبی توانسته است در این اطلس نیاز واقعی همکاران را حس نموده و سعی بر آن شده است که اطلاعات مورد نیاز را برای علاقه مندان به این علم به طور کامل و واضح بیان نماید.
مطالعه این اطلس برای کلیه کارشناسان کشاورزی علاقه مند، طراحان فضای سبز و پیمانکاران مرتبط با امور مربوط به احداث و نگهداری فضای سبز می تواند نقش موثری در آشنایی و انتخاب مناسب تر، جهت چیدمان صحیح گیاهان زینتی را فراهم نماید. به امید استفاده هرچه بهتر از محیط پیرامون و لذت چند برابر از فضای سبز...

 

اطلس رنگی گیاهان زینتی ایران (مناسب برای فضای سبز)

موضوع:

گیاهان زینتی - ایران - پرورش

پدیدآورنده:

نویسنده:محمدحسن رجبعلی‌ طهرانی

ویراستار:تورج محمدی

 

۲۹۰ صفحه - رقعی (گالینگور) - چاپ ۲ - ۱۰۰۰ نسخه ۹۷۸۶۰۰۵۱۴۸۰۲۲ ۹۷۸-۶۰۰-۵۱۴۸-۰۲-۲

 

 

فضای سبز

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی